Auktion-27. oktober

Auktion
Den 27. oktober kl. 11:00 afholdes der auktion i Club Danes over ting, som medlemmer ikke længere har brug for og derfor har doneret til klubben. Hele provenuet går til klubben.
Mød talstærkt op, tag penge med hjemmefra og gør et godt køb. En liste over de ting, der bliver bortauktioneret vil blive hængt op på klubbens opslagstavle senest en uge i forvejen, og tingene kan beses fra kl. 9:00 på selve dagen.
Medlemmer der har ting, de ikke længere har brug for, og ønsker at donere til klubben, kan ringe til Lis på kontoret på Tlf. 952 472 880. Hvis du ikke selv har mulighed for at levere tingene i klubben, kan afhentning arrangeres. Ting modtages indtil en uge før auktionen. Der kræves, at de ting, der doneres, skal være:
– Rengjorte
– Funktionsdygtige efter formålet
Bliver tingene ikke solgt, kan klubben vælge at gemme dem til næste auktion eller skaffe dem af vejen. Hvis du ønsker at få dem tilbage, skal du informere derom i forvejen.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *