Arrangementer efterår 2020

FILMAFTEN
Mandag d. 12. oktober kl 19.45 viser vi den meget omdiskuterede danske film: Dronningen, med Trine Dyrholm i hovedrollen. Mange anså denne film som et sikkert valg til den danske deltagelse ved Oscar uddelingen tidligere på året, men det blev dog Ser du månen, Daniel, som kom af sted. Den viser vi så i november.
Som vanligt tilbyder Thomas en ’filmmenu’ før filmen. Tilmelding senest lørdag d. 10. oktober nødvendig.

FERNISERING
De kreative fra Malerværkstedet, stedet hvor klubbens egne medlemmer hygger sig, inspirerer hinanden og bliver dygtigere år for år, skulle have udstillet udvalgte værker i april måned i Club Danés. Det blev aflyst, så nu forsøger vi igen.
Vi indbyder alle til at møde op til fernisering lørdag 17. oktober fra kl.12.30 – 14.30, hvor vi udover en hyggelig snak med vore aktive udøvere byder på et glas Cava og lidt snacks.