Restaurant Casa Danesa

Få en god start på dagen – hver dag serveres der en lækker morgencomplet i Club Danés. Rundstykke, tebirkes, smør, ost, syltetøj, kaffe/te og et glas appelsin juice: KUN €4,95

Velkommen til Restaurant Casa Danésa i Club Danés – stedet, hvor vi mødes. Vi glæder os til at byde dig velkommen i vores dejlige omgivelser, både inde og ude på vores store terrasse, som vi bruger året rundt.

I øjeblikket holder vi åbent fra mandag til lørdag fra klokken 10 til 16 (køkkenet lukker klokken 15), men vi afholder gerne private arrangementer og afholder også selv arrangementer løbende, både om aftenen og i weekenderne.

Skal I holde en familie eller virksomhedsfest eller andet arrangement, så er I meget velkommen til at kigge forbi og høre om muligheder og få et godt tilbud.

Skal din virksomhed afholde kurser, så hør om vores kursuspakker – vi skal nok finde en løsning der passer til din virksomhed.

Se vores faste menukort – og husk at vi hver torsdag har et ekstra godt tilbud til frokost. 

Kom til kobberbryllup med ABBA i Casa Danesa

Mandag den 1. november er det 12 og et halvt år siden at Thomas Schou Petersen overtog driften af restauranten i Casa Danesa og det skal fejres

Fra kl 14.00 til 16.00 byder Thomas velkommen til kobberbryllup i Casa Danesa med fadøl, vin og røde pølser, på bedste dansk ”rejsegildemanér”Alle klubbens medlemmer, venner, kunder, leverandører og familie er alle velkomne til at kigge forbi. Der er maksimum plads til 300 personer, så giv Thomas et praj om deltagelse. Foruden pølser, fadøl og vin, byder Thomas på god musik.ABBA-gruppen ”Voulez Vous” kommer og underholder, med alle de gode hits som vi kender, så der bliver god mulighed for at synges med, lytte til god musik, og måske bevæge sig lidt.

ABBA-Gruppen ”Voulez Vous” synger live, har koreografi og kostumer der er med til at skabe den rette illusion.

Kom forbi og sig tillykke til Thomas, lyt til Thank you for the Music, Fernando og syng med på Mamma Mia, Waterloo og alle de andre hits.

Den 1. november bliver i år noget helt specielt her på Costa del Sol.
På gensyn i Casa Danesa mandag den 1. november fra klokken 14.00 – 16.00
Tilmelding: Tel: 952 47 51 51